Драган Спасов Дац во пијана состојба удрил девојка

401
0
SHARE

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац вчера вечер со својот автомобил удрил во девојка кај „Шампионче“ во Кисела Вода. Според информациите тој управувал со своето моторно возило со 2,5 промили алкохол во крвта, а девојката преминувала на пешачки премин.

Повредена веднаш била префрлена во болница, каде и биле констатирани лесни повреди, по што е пуштена на домашно лекување.

На местото на настанот се врши увид од страна на полициски екипи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here