ДРАМА ВО ВОЗДУХ: Објавена снимка од апсењето на “Киднаперот” на авионот (Видео)

332
0
SHARE

На социјалните мрежи и странски сајтови се појави снимка од апсењето на машка особа кој влегол во пилотската кабина и пробал со закани да ја промени рутата на авионот према Авганистан

На видео снимката се гледа како тројца маскирани особи со оружје го вадат патникот кој сакал да го киднапира авионот на Аерофлот, кој летал на редовна линија Сургут-Москва а принудно слетал во Ханти Мансијски.

Video of Russia plane 'hijack'>>> Flight AFL1515 was taken over by an armed passenger who demanded the Aeroflot Boeing 737 VP-BRR be flown to Afghanistan.Video: Aviation Online #AFL1515 #VPBRR #Aeroflot #SU1515 #aviationincident #russianaviation #boeing737 #galleryaircraft #aircraftgallery #aviationnews

Posted by Aircraft Gallery on Tuesday, January 22, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here