Два напади од кучиња скитници во Карпош

424
0
SHARE

Вчера во 13.25 часот во Полициската станица Карпош, Љ.Ј. (61) од Скопје пријавил дека во неделата на 01.04.2018 година во 13.00 часот на бул. „Партизански Одреди“, додека се движел со велосипед, бил нападнат и каснат од куче скитник.

Подоцна, во 21.00 часот во Полициската станица Центар, С.Р. (25) од Скопје пријавил дека во вторникот околу 18.00 часот на ул. „Прашка“ бил нападнат и каснат за левата нога од куче скитник.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here