Двајца Македонци повредени во Солун, девојка е во критична состојба

423
0
SHARE

Автомобил удри тројца пешаци во Солун, при што тројца се пренесени во болница со тешки повреди, објави грчка Та Неа.

Сообраќајната полиција соопшти дека сообраќајката во близина на ИКЕА, кон солунскиот аеродром.

Првичните информации говорат дека возачот на автомобилот изгубил контрола над возилото и удрил во пешачки остров, удрил во пешаците и повлекол две лица.

Двајца од повредените се префрлени во болницата Анера, а еден во Гениматес.

Станува збор за повредени лица на 67 годишна возраст, на 63 години и едно лице на 27-годишна возраст кое имало повреди на главата и карлицата.

Медиумите јавија дека станува збор за двајца македонски државјани и младата девојка е во критична состојба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here