Двајца загинати еден повреден работник при одрон на земја во Чаир

404
0
SHARE

Страшна несреќа во населбата Чаир во Скопје при ископ на канал.

Двајца работници загинале еден е повреден при рушење на земја од ископ на канал во близина на зграда на улицата Кемал Сејфула во скопски Чаир.

Од противпожарните екипи велат дека несреќата се случила околу 11 часот .

Во моментот кога тие пристигнале на местото на одронот двајцата работници веќе биле починати тие успеала да извлечат жив само еден работник кои е повреден и згрижен во Градската болница Наум Охридски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here