Две скопјанки каснати од кучиња скитници

261
0
SHARE

На 07.03.2019 година во 12:25 часот во Полициската станица Кисела Вода М.П.(53) од Скопје, пријавила дека на булеварот “ВМРО“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

На 07.03.2019 година во 20:15 часот во Полициската станица Центар П.М.(35) од Скопје, пријавила дека на улицата “Кирил и Методиј“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here