Двојно убиство во Кисела Вода при обид за грабеж

1047
0
SHARE

Околу 17:00 часот пред менувачницата “Македон” во Кисела Вода, при обид за грабеж се застрелани две лица. Неофицијално, две лица се обиделе да го ограбат сопственикот на менувачницата при што биле застрелани.

МВР не потврдува дали напаѓачите се мртви. Увидните екипипи се на терен.

Од МВР најавија подетални информации подоцна

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here