Едмонд Темелко пуштен во домашен притвор

1109
0
SHARE

Вчера Кривичниот суд донел одлука градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко да биде пуштен во домашен притвор.

Тој утре треба да биде пуштен од затворот во Шутка.

ВМРО-ДПМНЕ сеуште повикува на мирен протест пред Владата на Република Македонија, кој е закажан за денес во 19:00часот

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here