Едноминутен молк во чест на Беличанец во Радовиш на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

214
0
SHARE

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, побара молк од една минута на вечерашниот митинг на партијата во Радовиш, а во чест на актерката Билјана Беличанец која почина синоќа.

Згасна еден човечки живот, прекрасната глумица, Билјана Беличанец, замина од овој свет. Беше исклучителна личност и исклучителен градоначаник, претседател на градскиот комитет на УЖ ВМРО-ДПМНЕ – рече Мицкоски

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here