Екс министерката за внатрешни му сврте грб на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ?

316
0
SHARE

Јанкуловска, која 11 години беше министер за внатрешни работи во владата на Никола Груевски, попладнево му возврати на нејзиниот шеф, откако екс-премиерот на ФБ упати апел до пратениците добро да размислат пред носење на одлука за промена на Македонското име.

Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото.

Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при…

Posted by Гордана Јанкулоска / Gordana Jankuloska on Thursday, January 10, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here