Екс заменик министер во МВР од СДСМ обвинува за крадење пари од Фондот за Иновации

607
0
SHARE

Поранешниот заменик министер за Внатрешни Работи и началник на 5тта управа за следење во времето на Владата на Хари Костов и Бучковски, Томче Милошевски на својот Фејсбук профил објави статус во кој обвинува дека парите од Фондот за Иновации воопшто не се трошат на проекти, туку само се испумпуваат од буџетот или како што вели тој во својот статус се КРАДАТ.

Грантови за ''иновации и технолошки развој'' во милионски суми.Божем нивните фирми измислиле топла вода. Какви иновации…

Posted by Tomas Jefferson on Sunday, July 22, 2018

Томче Милошевски беше заменик министер за внатрешни работи и началник на 5тта управа од 2002-2006та година во владата на Бучковски и Хари Костов и близок човек на Лазар Китановски

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here