Експлозија во Виена: Се урна зграда по експлозија – најмалку 10 повредени

421
0
SHARE

Најмалку 10 лица се повредени попладнево при експлозија на гас во една петкатна станбена зграда во австрискиот главен град Виена.

Како што соопшти локалната полиција, по експлозијата се урнал дел од зградата, па не е исклучно билансот на жртвите да биде поголем.

Болнички извори информираа дека неколкумина од повредните лица се наоѓаат во критична состојба.

Причините за експлозијата засега не се познати.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here