Ердоган ќе ја отвори реконструиираната џамија во Охрид!?

282
0
SHARE

Турскиот претседател Тајип Реџеп Ердоган ќе ја отвори реконструираната Али Пашина џамија во Охрид, јави ТВ Сител.

Објектот на кој три години се градеше и минарето беше причина за протести на Охриѓани кои бараа да запре, според нив, нелегалната градба.

Објектот, како што дознава Сител, се градел согласно договорот меѓу Турција и Македонија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here