Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

375
0
SHARE

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка.

Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески.

Рахиќ беше пратеник на СДСМ од 2002 до 2006 година кога беше исклучен од партијата и во вториот пратенички мандат делуваше како независен.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here