Европска премиера: Рускиот супер луксузен Аурус премиерно на саемот во Женева

522
0
SHARE

На Меѓународниот саем во Женева се претставија луксузните автомобили на рускиот бренд Аурус: Senat S600 и неговата продолжена верзија – Senat Limousine L700.

Автомобилите се опремени со погон на сите тркала, моќноста на моторот е скоро 600 коњски сили.

Со тежина од 6,9 тони, лимузината може да забрза до 100 км/ч за 9 секунди. Седанот за 6 секунди.

Исто така, на посетителите им беше покажана шасијата на автомобилот.

Европейская премьера: на автосалоне в Женеве представили российские автомобили Aurus

Европейская премьера: на автосалоне в Женеве представили российские автомобили Aurus https://ru.rt.com/d1dc

Posted by RT на русском on Wednesday, March 6, 2019

Извор РТ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here