Европскиот ракометен првак Вардар денеска беше на прием кај претседателот на државата Стево Пендаровски.

597
0
SHARE

Европскиот машки ракометен првак Вардар денеска беше на прием кај претседателот на државата Стево Пендаровски.

Ги пречекавме европските шампиони, нашите спортски херои од Вардар. Ви благодариме уште еднаш што нè направите горди! Ќе се заложиме сите, успешната приказна Вардар да продолжи и понатаму да биде наша гордост и да се надградува со нови трофеи и успеси, изјави Пендаровски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here