ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ИМА И ПОKPАЈ ПAHДЕМИЈАТА

120
0
SHARE

Презентерот на „Би-би-си“ Грејм Нортон пренесе одлична вест за љубителите на „Песна на евровизија“, а тоа е дека натпреварот ќе продолжи во 2021 година и покрај пандемијата на kopoнавиpycот.

Организаторите на натпреварот потврдија дека Евросонг дефинитивно ќе се одржи оваа година. Ќе може да се користат претходно снимени изведби ако изведувачите не можат да патуваат до Ротердам или ако да мора да се изолираат по нивното пристигнување таму.

Минатогодишниот натпревар беше откажан поради пандемијата. Во Велика Британија беше заменет со специјална програма со осврт на историјата на настанот, вклучително и гласање за најголемата евровизиска песна на сите времиња.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here