ФФМ ги избра најдобрите во Мак Фудбалот за 2017та

538
0
SHARE

Фудбалската федерација на Македонија на гала манифестација во Македонскиот Народен театар ги додели наградите на најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17.

Во шеснаесет категории годинешните награди ги добија: Тренер: Гоце Седлоски (Вардар), Играч во МФЛ: Стефан Спировски (Вардар), Стрелец МФЛ: Бесарт Ибраими (Шкендија), Тренер во женски фудбал: Кирил Изов (Истатов), Фудбалерка во женски фудбал: Илза Максути (Јунајтед), Стрелец во женски фудбал: Ленче Андреевска (Драгон), Тренер во Футсал: Зоран Лекиќ (Шкупи), Најдобар играч во Футсал: Александар Глигоров (Велес), Тренер во младински фудбал: Горан Станковски (Работнички), Најдобар млад играч: Елиф Елмас (Работнички), Стрелец во младински фудбал: Александар Мишов (А. Пандев); Најдобар клуб во младински фудбал: Работнички, Фудбалски работник: Илија Матеничаров (А. Пандев), Фер плеј екипа: Работнички, Судија: Александар Ставрев, Најдобар репрезент во странство: Енис Барди (Леванте).

извор: www.ffm.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here