Филипче: Во земјава недостасуваат 600 лекари

269
0
SHARE

Според анализите на Министерството за здравство во земјава недостасуваат околу 600 лекари, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче за време на неговата посета на охридската болница.

Филипче информираше дека министерството интервенирало со тоа што во текот на минатата година биле вработени 3.200 медицински работници, од кои најмногу лекари и медицински сестри.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here