ФОРБС Топ 10 најплатени дами во музичкиот свет

603
0
SHARE

Според ФОРБС вака изгледа листа на 10те најплатени музички изведувачи, женски вокали за 2017та година

10. Барбара Стрејсенд – 30 милиони долари

9. Кејти Пери – 33 милиони долари

8. Бритни Спирс – 34 милиони долари

7. Ријана – 36 милиони долари

6. Доли Партон – 37 милиони долари

5. Џенифер Лопез – 38 милиони долари

4. Селин Дион – 42 милиони долари

3. Тејлор Свифт – 44 милиони долари

2. Адел – 69 милиони долари

1 Бијонсе – 105 милиони долари

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here