Франсис Нгану УФЦ Предатор, но и рекордер

534
0
SHARE

Францис Н’гану покажа дека во моментов тој е најсилниот човек на светот. Токму на време, пред неговата борба со Алистер Оверем.

Во UFC Институтот за ефикаснот, измерија нов рекорд на испитувањата со Францис.

Францис удира 12 проценти посилно од петходниот рекорд, а има 16 проценти посилен удар од просекот на сите натепреварувачи во UFC тешка категорија.

UFC тешкашот Френсис Н’гану (10-1) веќе се смета за еден од најстрашните луѓе во овој спорт. Соодветно се нарекува “Предатор”, тој може да собори некој во тешка категорија со еден удар. Францис има скор од  5-0 во UFC шампионатот со четири нокаути и една побада со принуда.

Н’гану неодамна сподели видео на својот Instagram, на кое што покажа колку силен удар има. Во UFC Институтот потврдија дека официјално тој е новиот рекордер. претходниот светски рекорд беше на кик-боксерот Тирон Спонг, поранешен светски шампион во Кик-бокс. Пред Спонг, носител на овој рекорд беше Мајк Тајсон.

I currently hold the world records of punching power 💪 #thepredator

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou) on

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here