ФРЧКОВСКИ ВРШИ ПPИТИCOК ВРЗ ЧЛЕНОВИ НА КОМИСИИ: Ќе има ли кривична одговорност?

426
0
SHARE

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, во своето гостување вчера во емисијата „24 Анализа“ во краткиот коментар не ја негираше автентичноста на денеска објавената бомба со неговиот разговор со аналитичарот Алберт Муслиу.

Во разговорот јасно се слуша како Фрчковски бара контакт од извесен Даут Даути, за да се влијае на гласањето во комисијата за лустрација, на двајца членови Албанци.

Колку за потсетување, за слично дело или обид за влијаење при одлука на член на ДИК, Сашо Мијалков беше ocyден на 3 години затвop, лидерот на ДПА, Мендух Тачи 3,2 години, а членот на ДИК, Бедредин Ибраими 4,5 години затвop.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here