ФУДБАЛЕР НА УТАКМИЦА ГО ПОГОДИ ГРОМ (ВИДЕО)

400
0
SHARE

Средбата помеѓу Agva Santa – Atletiko Mineiro, се играше на големо невреме проследено со молњи и громови.
За судијата тоа не беше доволна причина да го прекине натпреварот.

Натпреварот беше продолжен и тогаш уследи ШОК.

ГРОМ го погоди играчот Енрике кој во тој момент беше на теренот.

Сите молчеливо и со неверување го гледаа својот другар како се бори за живот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here