Game of Thrones се враќа во 2019 година

464
0
SHARE

Осмата и последна сезона од Игра на тронови ќе биде емитувана во 2019 година, неодамна потврди HBO. По раните планови, финалето на најопуларната серија требаше да биде емитувано оваа година, но во текот на минатите месеци стана и повеќе од јасно дека снимањето на последните 6 епизоди ќе потрае и во текот на летото во 2018 година.

Последната сезона на Игра на тронови ќе биде емитувана дури во 2019 година, најави и една од главните актерки во серијата, Софи Турнер во едно интервју.

Одложувањето на премиерата го најавуваше и актерот Лиам Канигам кој изјави дека последните шест епизоди ќе траат подолго од вообичаеното.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here