Голем пожар во катедралата “Нотр Дам де Парис”

406
0
SHARE

Париската полиција вели дека има пожар во катедралата “Нотр Дам де Парис” во градот. Видеа од социјалните медиуми покажуваат чад што се излегува од историската катедрала.

Пожарот започна во 18:50 часот. според локалните пожарникари, пожарот брзо се шири.

Се сруши кулата на кровот:

Првично пожарот може да биде поврзан со неодамнешните реставрациони работи на црквата, според изјави официјалните лица.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here