Гордана Силјановска Давкова: Ако Пендаровски се чувствува небезбеден, што да очекуваме ние, останатите?

319
0
SHARE

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова излезе со реакција за јавно искажаниот сомнеж од страна на кандидатот Стево Пендаровски дека е следен и фотографиран од страна на странски тајни служби.

Вознемирена сум од сомнежот на противкандидатот за претседател на Македонија, Пендаровски, дека е следен од безбедносните служби на некоја странска држава. Се прашувам, ако некој што речиси одраснал во безбедносните служби, ако некој кој бил национален советник за безбедност дури на двајца претседатели, се чувствува небезбеден, што да очекуваме ние, останатите противкандидати?-праша таа.

Силјановска Давкова како што посочи, го охрабрува Пендаровски да го пријави случајот.

Сомнеж за следење во земја која штотуку не влегла во НАТО и очекува датум за преговори со ЕУ, е нешто што сите треба да нè загрижи, порача таа.

Изјава, 07.03.2019

Реакција за јавно искажаниот сомнеж од страна на кандидатот за Претседател Стево Пендаровски дека е следен и фотографиран од страна на странски тајни служби.

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Thursday, March 7, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here