Грабеж на аптека во Карпош

629
0
SHARE

Ограбена аптека на Партизанска.  Како што информира МВР, вчера  околу 19,20 часот во Секторот за внатрешни работи-Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ кај Трговскиот центар „Антико“ во аптека, непознато маскирано лице со закана со нож одзело сума на пари од околу 15.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here