Град Скопје ќе гради нов мост на Вардар кај хотел „Русија“

736
0
SHARE

Град Скопје ќе инвестира во изградба на нов мост кој треба да ја премости реката Вардар кај хотел „Русија“, на булеварот „АСНОМ“. Мостот ќе биде со должина од 120 метри, соопшти денеска градоначалникот, Петре Шилегов.

– За проектот е предвидено пробивање и продолжување на нов булевар во должина од 2.107 метри, од хотелот „Русија“, преку Вардар и населбата Керамидница до Скопски саем – рече Шилегов.

Проектот е вреден од 7,5 до 8 милиони евра.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here