Градоначалникот на Ѓорче Петров: Ороводец на трибината на Пендаровски

384
0
SHARE

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, се развеселил за време на вчерашната трибина во општината, во рамки на кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Наумовски, според фотографија што ја објави на својот фејсбук профил, на крајот се фатил на оро откако во Домот на културата во општината, каде што и се одржуваше трибината, дошле свирачи со зурли и тапани.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here