Грчкиот парламент во петок ќе гласа за протоколот за НАТО

318
0
SHARE

Грчките пратеници в петок ќе гласаат за протоколот кој го отвора патот за пристапување на Република Македонија во НАТО, пренесува „Катимерини“.

Пред да влезе во парламентот, документот ќе биде доставен и ќе го разгледа надлежната Комисија за национална одбрана и надворешни работи.

За да биде изгласан протоколот, потребни се 151 глас.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here