Гваидо повика на воен пуч во Венецуела против Мадуро (во живо)

274
0
SHARE

Самопрогласениот претседател Хуан Гваидо откако повика на cобopување на власта преку својот твитер профил, излезе на улица со мала група вojници.

Следете во живо:

LIVE: Join us for live coverage from Venezuela where the government is accusing self-appointed interim president Juan Guaido of an attempted coup

Posted by TRT World on Tuesday, April 30, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here