HECPЕЌА ВО ШКОТСКА: BO3 ИЗЛETA ОД ШИНИ

165
0
SHARE

Службите за итни случаи се испратени на локација во близина на Стоунхаун, Шкотска, каде возот излета од шините. Околу 30 амбулантни возила и медицински хеликоптер се на лице место, а екипите сè уште пристигнуваат, јавуваат британските медиуми.

Чадот се крева на местото на настанот.Засега е непознато дали има повpeдени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here