Холандски туристи го нападнале газдата на вилата во Охрид

402
0
SHARE

На ден 02,06,2019 год.во 21.05 ч.во ПС ОН Охрид К. М. (69) од Охрид пријавил дека е нарушен јавен ред и мир со физички напад во вила лоцирана на ул.Кеј Македонија во Охрид.

К.М. пријавил дека тој и неговата ќерка К.К. биле физички нападнати од гости во вилата В.Г. Е. Ј. и А.Т. од Холандија. В.Г. Е. Ј. и А.Т се приведени во ПС ОН Охрид и се работи на расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here