Хороскоп за 24 јануари 2019 година

320
0
SHARE

ОВЕН

Работa: Можно е очекуваните пари да не ви дошле тогаш кога сте се надевале, и тоа сосема ви ги менува работите.
Љубов: Саканата личност не е доволно отворено кон вас, и вие тоа сте го приметиле.
Здравје: Внимавајте на дебелото црево.

БИК

Работа: Потпишување на нов договор за вас би можел да биде од голема важност. Подготвени сте за нови одлуки.
Љубов: Иако партнерот често е тврдоглав, подготвени сте се да му простите.
Здравје: Проблеми со акните.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работното опкружување во кое се наоѓате повеќе не ви одговара. Подготвени сте да направите прв чекор кон промени.
Љубов: Се чувствувате како да немате иста доза на емоции, и сте почнале да се ладите.
Здравје: Посетете лекар.

РАК

Работа: Можете да очеквуате дека во текот на денешниот ден ќе остварите добри резултати и дека ќе бидете задоволни.
Љубов: Пред вас е фаза во која лесно ќе склопувате нови љубовни познанства.
Здравје: Пазете на срце.

ЛАВ

Работа: Работната ситуација во која се наоѓате би можела да се промени, иако тоа не го очекувате.
Љубов: Со саканата личност не сте исти како претходно, и вие чувствувате дека нешто не е во ред. Не сакате неискреност и тоа не ви годи.
Здравје: Внимавајте што јадете.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе покажете дека сте подготвени да ги земете работите во своите раце и да можете да ги организирате работите подобро од вашите претходници.
Љубов: Саканата личност ќе се обиде да ги изманипулира некои од вашите реакции.
Здравје: Проблеми со синуси.

ВАГА

Работа: Работната ситуација е генерално добра. Не би требало да очекувате поголеми промени.
Љубов: Може да очеквуате дека ќе успеете да остварите стабилизација во односот со партнерот.
Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е дека во текот на денешниот ден ќе добиете шанса да напредувате и да прејдете на некоја нова позиција.
Љубов: Подготвени сте максимално да се посветите на личност која навистина ви значи.
Здравје: Проблеми со очите и видот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Повторно иста ситуација како вчера. Ќе се посветите на работи кои сте ги почнале во минатото.
Љубов: Со саканата личност сега имате несогласувања кои ви создаваат дополнителен товар.
Здравје: Избегнувајте претеран напор.

ЈАРЕЦ

Работа: Работните случувања не ве оптоваруваат во текот на денешниот ден. Сте вовеле ред и сега имате прилика малку да одморите.
Љубов: Очекувајте враќање на личност од минатото. Тогаш сте немале храброст.
Здравје: Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска поради нервоза и брзоплетост можеби самите себе си ќе си ја искомплицирате работната ситуација.
Љубов: Проблемот во вашата љубовна врска постои, само нема да го решите ако молчите.
Здравје: Потребен ви е повеќе одмор, повеќе сон.

РИБИ

Работа: Можно е некои работи да не одат онака како што сте планирале, па најдобро е да не ризикувате.
Љубов: Доколку сте слободни, поволен ден за почеток на врска која би можела да биде сериозна.
Здравје: Проблеми со циркулација.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here