ХОРОСКОП ЗА 26 ДЕКЕМВРИ: За Лавот момент за akција, Стрелецот се чувствува обесправено…

91
0
SHARE

Овен

Ќе уживате во средба со блиска личност и емотивно внимание. Направете се што е потребно за да постигнете заемно задоволство. Некој индиректно ви дава до знаење дека секоја услуга има своја цена или контра-услуга. Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.

Бик

Не дозволувајте да имате недостаток на имагинација или емоционална инспирација кога сте во друштво на некој близок. Некој во вас поттикнува креативна љубопитност и желба за ново знаење. Прифатете корисни идеи што можат да ја подобрат соработката. Поттикнете весел дух и позитивно расположение.

Близнаци

Важно е правилно да ги контролирате вашите импулси и чувства на љубомора. Вашиот партнер нема смирено да ги толерира вашите забелешки. Ваше е да го донесете „последниот збор“, што ќе биде позитивна пресвртница во деловниот дијалог. Ќе уживате да излегувате или да се среќавате со блиски пријатели, опуштете се.

Рак

Ви недостасува трпеливост, а на вашиот партнер му недостасува храброст или импулс да се соочува со вообичаени проблеми. Не ви се допаѓа нечија улога во заедничките преговори, но порано или подоцна сè ќе дојде на свое место. Обрнете внимание на поправилна исхрана и превенција од здравје.

Лав

Важно е вашите идеи или емотивни интереси да наидат на позитивен одговор. Партнерот се грижи да ве охрабри и одобри. Некој ви појаснува дека сте во добра позиција. Важно е да се оцени најдобриот момент за акција и да се надминат потенцијалните ривали. Активни сте и сте во одлична психо-физичка форма.

Девица

Треба однапред да ги знаете основните „Љубовни правила“ пред да прифатите нечија игра на заведување. Потребен ви е ентузијазам и поддршка од разни соработници за да ја завршите работата на време. Прекумерната вознемиреност лошо влијае на вашата концентрација.

Вага

Важно е добро да ги разберете оние што ги сакате. Потрудете се да постигнете емоционална блискост и да задоволите нечии потреби. Внесувате доверба, бидејќи во некои критични ситуации знаете како да донесете правилна одлука од заеднички интерес. Вие сте во одлична форма.

Шкорпија

Средбата со една личност изгледа досадно, затоа барајте различни изговори во обид да избегнете нечие друштво. Треба да создадете јасна идеја за вистинските вредности што се забележуваат во деловните кругови. Доколку чувствувате психолошка напнатост, посветете ја вечерта на релаксација.

Стрелец

Бидете нежни и имагинативни во друштво на сакана личност. Доколку сте слободни, одговорете на нечиј повик. Проблемите полесно се решаваат со нечие присуство или договор. Земете нечиј корисен совет. Важно е правилно да ја насочите својата енергија.

Јарец

Во романтично расположение или емоционална ekcтаза, подготвени сте да се испробате во нови и предизвиkyвачки ситуации. Вие сте во одлична форма. Најдобро се чувствувате во компанија која има слични идеи или деловни интереси. Важно е правилно да ги насочувате своите мисли и енергија.

Водолија

Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. Вие сте водени од моралните принципи и сте ги занемариле своите обврски во решавањето на некои практични прашања. Посветете го слободното време на рекреација, ќе уживате во прошетка.

Риба

Во средбата со саканата личност, треба да покажете „широки хоризонти“ за заеднички планови. Не решавајте ги грижите на другите луѓе, насочете го своето внимание и креативната енергија кон постигнување корисни цели. Ќе уживате во неколку часови здрав сон, опуштете се.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here