ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК (12.03.2020)

434
0
SHARE

Овен

Околностите се добри и доаѓате до успех. Ве очекува можност за интересно и романтично познанство со личност која ќе ви биде неверојатно важна.

Бик

Нема причина да ги преувеличувате проблемите кои ги имате. Пробајте да се смирите и на работите да гледате рационално. Склони сте кон конфликти со саканата личност. Вашиот однос доаѓа до криза во наредниот период.

Близнаци

Поволен период е пред вас. Дилемите кои ве мачеа ќе пробате да ги решите. Можете да очекувате дека саканата личност ќе ги покаже своите искрени чувства кон вас во наредниот период.

Рак

Можете да се надевате на добри околности. Можно е подобрување на финансиите. Љубовната ситуација би можела да ви биде нестабилна во наредниот период. Комуникацијата со партнерот се менува.

Лав

Ќе ви биде потребна помош да ги разрешите проблемите. Лесно би можело да дојде до прекинување на љубовната врска. Не сте баш задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Девица

Можно е да имате склоност кон погрешни проценки кога е во прашање некоја нова одлука која треба да ја донесете. Во своето блиско окружување остварувате нова средба која ви носи емоции и пеперутки во стомакот.

Вага

Ве очекува тежок ден. Пред вас е период од кој нема да бидете задоволни. Пред вас е фаза која ви носи нови познанства, авантури и позитивни пресврти.

Шкорпија

Избегнувајте претерано големи очекувања во наредниот период за да не бидете разочарани. Помеѓу вас и саканата личност се случува заладување. Имате впечаток дека не сакате исто како порано.

Стрелец

Постојат проблеми поврзани со семејството. Денешниот ден ви носи многу стрес на ова поле. Прекинувањето на врската со партнерот остава големи последици на вас. Можно е да не сте подготвени да го прифатите крајот.

Јарец

Пред вас е фаза која би можела да донесе можност за важни промени. Водете борба со парнерот и тешко доаѓате до компромис. Вашиот однос станува прилично нестабилен.

Водолија

Пред вас е промена во домот. Ве очекува период кој ви носи неизвесност. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку пријатели, можен е почеток на врска.

Риби

Не е поволен ден за вас. Би можеле да имате некоја штета и неповолности. Ве очекува фаза која може да донесе позитивни љубовни одговори. Односот со партнерот оди на подобро.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here