ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК (22.05.2020)

72
0
SHARE

Овен

Постои можност некој од деловното опкружување да ви дава погрешни информации.Внимавајте!

Не е лесно да се стави крај на љубовта од минатото. Постои личност која сè уште ја сакате.

Можни се проблеми со синусите.

Бик

Може да очекувате неповолна состојба во областа на финансиите. Ненадејни трошоци се пред вас.

Вашата врска со некој близок минува низ криза и немате доволно доверба во вашата сакана личност како порано.

Внимавајте на хормоните.

Близнаци

Може да очекувате тивок ден во кој ќе имате стабилна состојба на деловното поле. Задоволни сте.

Вашиот партнер покажа дека е подготвен да ги исправи своите грешки и да се посвети повеќе на вас.

Внимавајте, склони сте кон инфекции.

Рак

Денес е поволен ден за решавање на недоразбирања на работа и компромис, доколку имало несогласувања на работа.

Ќе имате интересен разговор со личност што ја познавате. Можно е наскоро да започнете врска.

Се чувствувате одлично!

Лав

Се надевате на напредок во областа на работата. Подготвени сте да вложите повеќе енергија во работата.

Можно е да одбиете да ги покажете своите чувства и да ја пропуштите можноста за нова врска.

Можни се проблеми со бубрезите.

Девица

Бидете внимателни во деловната област затоа што одлуките што ги донесувате сега ќе ве следат на ова поле долго време.

Се повеќе добивате впечаток дека нема да можете да ја зачувате врската со вашата сакана личност.

Можен е пад на имунитетот.

Вага

Многу е важно да се бидете трпеливи кога станува збор за вашето деловно поле и да бидете подготвени да направите компромиси.

Може да очекувате ново запознавање со личност која ќе биде директна кон вас и ќе ги сподели чувствата со вас.

Можни се проблеми со ‘рбетниот столб.

Шкорпија

Денес ќе имате чувство дека ништо не ви оди. Не форсирајте нови работни места.

Повеќе ви недостига слободата и можно е да сакате да ставите крај на некоја љубовната врска што ја имате.

Можни се дигестивни проблеми.

Стрелец

Имате добар ден пред вас во кој ќе можете да ги реализирате своите деловни планови без никакви компликации.

Имате сè повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, па започнувате да размислувате за раскинување.

Можни се проблеми со алергија.

Јарец

Промените во финансискиот план секогаш ви се тешки, денес не едобар ден за трошење пари.

Поради големиот стрес под кој се наоѓате, можете да бидете склони кон кавги со партнерот.

Вие сте во одлично здравје.

Водолија

Не е лесно да ги решите проблемите што ве оптоварија толку многу, бидејќи немате со кого да ги споделите.

Се повлекувате во себе и не ги забележувате сите можности за нови познаници што ви се појавуваат.

Нагласена е тенденцијата за зголемување на телесната тежина.

Риби

Чувствувате дека е време да се променат многу работи во деловната област. Подготвени сте да покажете иницијатива.

Едно лице ќе покаже интерес за вас, иако не сте сигурни во вашите чувства кон него.

Немате здравствени проблеми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here