ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК (09.03.2020)

472
0
SHARE

Овен

Тактиката на надмудрување во односот со саканата личност денес нема да ви го донесе посакуваниот епилог. Морате да се вратите чекор назад. Имате впечаток дека некој ви ја скратува можноста за успех.

Бик

Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. Денес избегнувајте кавги во семејство. Сфативте дека постојат отежнувачки околности во остварувањето на вашите цели.

Близнаци

Во емотивна смисла не можете да добиете се што ќе посакате, но треба да знаете да уживате во она што го имате. Пред вас е можност да ја тестирате вашата интелектуална способност.

Рак

Посветете повеќе внимание на саканата личност. Некој ве следи со заљубен поглед. Смислете романтична забава за двајца. Прифатете ги новите предлози на вашите пријатели, нема да се покаете.

Лав

Денес ќе преовладува емотивната нота, а кај партнерот смисла за убаво. Прекрасно ќе се надополнувате на различни начини. Работите кои имаат суштинско значење денес ќе бидат скриени помеѓу редови.

Девица

Важно ви е некој да ве следи со топол или заљубен поглед. Чувствувате емотивна инспирација. Од вас се очекува остварување на она што сте го ветиле.

Вага

Важно е правилно да вреднувате нечии чувства, се што се случува помеѓу вас и саканата личност претставува „поубав дел од реалноста“. Важно ви е се да биде идеално.

Шкорпија

Партнерот одеднаш носи одлука која не сака да ја објаснува. Бидете трпеливи, се ќе си дојде на свое место. Некој ја почитува вашата способност, но не ги одобрува постапките и стилот кој го применувате.

Стрелец

Доколку чувствуавте дека некој ќе ве остави, размислете во што сте погрешиле кон таа личност. Никој не е „безгрешен“ или совршен. Потребна ви е добра концентрација и моќ за внимавање во различни ситуации.

Јарец

Важно е да го сочувате достоинството и доброто расположение во друшство со саканата личност. Уживајте во добрата забава која одговара на вашиот вкус. Нема причина да жалите по пропуштените можности.

Водолија

Ве радуваат новите случувања и нечија намера да ви удоволи. Партнерот умее да ви го пренесе доброто расположение и инспирација. Имате позитивно влијание на околината.

Риби

Успехот на полето на другарство не може во потполност да ви ги задоволи личните желби и емотивни потреби. Чувствувате жал за некои случувања. Ве исполнуваат пофалбите кои ги добивате.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here