Иван Лотески го фати крстот во Охрид

258
0
SHARE

Иван Лотески, Вевчанец по потекло од охридски Варош го фати крстот за Водици во водите на Охридското Езеро.

Лотески и лани го фати крстот во Охрид. Тој посака среќа и здравје за себе и семејството.

– Не очекував и оваа година, многу сум изненаден. Имав среќна година, се надевам дека и оваа пак, изјави Лотевски пред камерите.

Тој заедно со својата тајфа пеејќи ја песната на Богојавление, се упати кон владиката Тимотеј, кој треба да го дарува, по што традиционално, учесниците во манифестацијата се собираат во ресторанот „Св. Софија“ во Охрид.

Извор Курир

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here