Ивица Дачиќ бил во Сомалија за време на тероpистичkиoт напад

276
0
SHARE

Во моментот кога се случи терористичкиот напад во престолнината на Сомалија, српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ се наоѓал во претседателската палата, каде разговарал со претседателот на таа земја.

Како што изјави Дачиќ, а пренесе „Танјуг“ се слушнала силна експлозија, а во меѓувреме му било кажано дека во нападот има повеќе мртви и повредени.

Дачиќ додаде дека мета на нападот бил екс-министерот за надворешни работи на Сомалија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here