Изгоре куќа во населба Лисиче

411
0
SHARE

Седум возила на Противпожарната единица и 21 пожарникар се бореа со огнот по пожарот кој избувна вчера вечер во скопската населба Лисиче. Во пожарот во кој целосно изгоре куќа на повеќечлено семејство, нема повредени лица.

Пожарот избувнал околу 22 часот во куќа на улицата „Михаил Глинка”, во близина на трговскиот центар во населбата Лисиче.

По увидот на местото ќе се утврдува причината поради која настанал пожарот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here