Јакимовски: Македонија насила се носи во Нато

394
0
SHARE

Во вечерашната емисија „Само Вистина“ на Канал 5 лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски:

“Направен беше државен удар, Макадонија насила се носи во Нато, Еу не е принцот на белиот коњ, кој ќе ги реши сите наши проблеми, има и други можности”.

“Ќе поминат 6 месеци, граѓаните ке дојдат по бенефитите кој им се нудат по влезот во ЕУ и НАТО, преставниците на власта да не мислат дека ако избегаат од овие избори лесно ќе куртулат од народот, народот ќе си дојде по ветеното, ќе го бара “принцот на белиот коњ”. Народот е нестрплив!

исечок 3 „Само вистина“ 28.01.2019

Дел од вечерашната #СамоВистина со Павле Трајанов и Стевчо ЈакимовскиОваа година ќе биде фокусирана на економијата, бенефитите од членството во НАТО допрва ќе се почуствуваат рече Трајанов. СДСМ никогаш немале економска програма, оваа Влада е најнеспособната од 45-та година наваму, изјави Јакимовски.

Posted by Канал 5 Телевизија on Monday, January 28, 2019

СДСМ никогаш немале економска програма, оваа Влада е најнеспособната од 45-та година наваму.

Државен интерес е да се оди на предвремени избори, ако нема сега народот сам во јуни ќе ги побара. Заев откако го смени името треба да ја провери поддршката кај граѓаните, изјави Јакимовски.

Целата емисија:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here