Јанез Јанша со честитки кон Силјановска-Давкова

316
0
SHARE

Поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша упати честитки кон постигнатиот резултат на Силјановска-Давкова.

„Изгледа навистина добро за македонската опозиција. Честитки за Силјановска, која сама против останатите кандидати речиси доминираше во првиот круг. Честитки“, напиша Јанша на својот Твитер налог.

Вториот круг на изборите ќе се одржи на 5-мај.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here