Каевски го споредува Заев со Јосип Броз Тито

451
0
SHARE

Претседателот на СДММ и директор во Агенцијата за Млади и спорт, го спореди Зоран Заев со Јосип Броз Тито во вечерашното свое гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21.

Ваквото комично тврдење на младиот социјал демократ испровоциpa слатка насмевка на лицето на аналитичарот Александар Пандов.

Да се потсетиме дека ваквото хвалоспевање не е ништо ново за членовите и активистите на СДСМ, а не така одамна целата македонска јавност слатко се изнасмеа на активистката на СДСМ која неможеше да го до испофали својот ,,лидер” Зоран Заев на трибина во Куманово.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here