Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци

278
0
SHARE

Товарно возило излетало од автопатот Демир Капија – Миравци после тунелот кај месноста викана „Јаворица“, синоќа околу 19.30 часот, при што тешко е повреден возачот, соопшти денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Се работи за товарно возило „волво“ со скопски регистарски броеви, управувано од С.Ј. (37) од Скопје. Тешко повредениот возач бил упатен на лекување во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, рече Додевски.

Извршен е увид на местото на настанот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here