Каролина ја маѓепса публиката во МОБ

941
0
SHARE

Само за една од новите песни, текстот го напиша познатата актерка Весна Бејби Петрушевска, блиска пријателка на Каролина. Публиката во комплетна тишина уживаше во убавата балада „Будна“, и длабоката љубовна приказна во текстот која Каролина ја испеа со многу емоции.

Публиката ја пречека со силен аплауз, и сосема заслужено а ја испрати на нозе, пеејќи го заедно со неа новиот хит, „Ѕвона“. Каролина Гочева и нејзините фанови успешно го скршија мразот на првиот, од седумте закажани концерти, сношти во МОБ.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, каде што ќе погледнете и дел од атмосферата низ галерија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here