КАРПОШ: Велосипедска патека направена на место на тротоар, пешаците нема кај да се движат

116
0
SHARE

Ја уредија велосипедската патека, а заборавија да направат уште еден тротоар за пешаците.

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов одржаа прес конференција во врска со уредувањето на овој дел од велосипедската патека.

Богоев вели граѓаните нека поминуваат од другата страна, но од другата страна на улицата има зеленило и паркирани автомобили на тротоар кој е оштетен.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here