Катица Јанева дала дозвола да му се врати пасошот на Орце Камчев

382
0
SHARE

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, денеска потврди дека дала одобрение да му биде вратен пасошот на Орце Камчев, бидејќи тој требало да учествува, како што рече „на некој Управен одбор“.

„Правните субјекти и фирми на Камчев мора да се одржуваат и вработените да земаат плата“, рече Катица Јанева, пренесува порталот ММС.

Јавноста дозна дека Камчев го добил пасошот откако се појави фотографија од Келн каде тој заедно со „Вардарци“ ја славеше шампионската титула.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here