Ќе се купува алкохол по 19часот, владата ќе го укине законот

421
0
SHARE

На денешната владина седница беше изгласана одлука дека Министерството за економија во рок од два месеци треба да достави Предлог за изменување на законот за трговија за укинyвање на времето за продажба на алкохол и укинување на ограничувањето, односно забраната на продажба на алкохол во киосци, за кои ќе се издава лиценца, информираа од владата.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here