КОГА ПЛАТИТЕ НА НАСТАВНИЧКИТЕ СЕ МАЛИ (ФОТО)

133
0
SHARE

33-годишна наставничка Кортни Тилиа се откажа од нејзината професија и започна да работи како модел. Таа започнала да пpoдава голи фотографии на Интернет.

Кортни е мајка на 4 деца, но ова ја мотивира уште повеќе, бидејќи за една недела заработува двојно повеќе од годишната плата како наставничка. Наставниците не заработуваат многу, а со 4 деца беше вистинска бopба. Минатата недела заработив 85.000 долари, двојно повеќе од годишната плата како наставничка. Објавувам видеа и фотографии, некои голи, некои со долна облека или костим за капење. Имам и посебни барања ако некој сака малку повеќе. Се чувствувам подобро отколку кога бев учителка, тогаш воопшто не бев среќна. Не се срамам од она што го работам, луѓето сакаат да платат за да ме видат,а со тоа ми се смени животот, рече 33-годишната девојка.

За 6 години таа работеше како наставник во две различни училишта, но во 2015 година таа си даде отказ завршувајќи ја нејзината кариера како наставничка. Според Кортни, работата ѝ предизвикала и депресија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here